SRC 2 BELGESİ

SRC2 Belgesini ülkemizde yolcu veya öğrenci taşımacılığı yapacak olan sürücüler alır. Bu eğitimin süresi toplam 28 saattir. 

 

SRC2 BELGESİNİ KİMLER ALABİLİR ?
 

 • Herhangi bir şirkete personel taşımacılığı yapan kişiler
   

 • Şehiriçi veya Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan kişiler
   

 • Şehiriçi öğrenci taşımacılığı yapan kişiler
   

 • Ticari Taksi kullanan kişiler
   

 • Minibüs kullanan kişiler

 

SRC2 BELGESİ ALMANIN ŞARTLARI NELERDİR?
 

 • Otobüs kullanacaklar kişilerde 26 yaşından gün almaları 
   

 • Minibüs kullanacak kişilerde ise 19 yaşından gün almaları
   

 • Üst yaş sınırı ise;  63 yaşından büyük olmamaları,
   

 • Otobüs kullanacaklarda E sınıfı, Minibüs kullanacaklarda en az B sınıfı Ehliyet olması zorunludur.
   

Psikoteknik Değerlendirme Raporuna sahip olmaları,


 

SRC 2 belgesini yurtiçinde tasimacilik yapmakta olan kisiler tarafindan alinmasi zorunludur. Belgeyi almak için kursa gidilmeli ve toplam süre 28 saat olarak geçmektedir. Peki, SRC 2 belgesi kimler tarafindan alinabilir? Personel tasima yapan kisiler, ögrenci servisçiligi yapanlar, dolmusçuluk yapanlar, sehirlerarasi ve il içerisinde tasimacilik yapanlar, ticari olarak taksicilik yapanlar alabilir. Daha dogrusu tasimacilik alaninda her türlü yolcu tasimasi yapan kisiler almak zorundadir. Eger kisi tasimacilik isi ile ugrasacaksa muhakkak src 2 belgesine sahip olmalidir. Üstelik egitim süresi çok uzun olmayarak kisa bir sürede temin edilebilir.

 

Elbette src 2 belgesi almanin sartlari vardir. Otobüs kullanmak için alacaklar 26 yasindan gün, minibüs kullanacaklar ise; 19 yasindan gün almak zorundadir. Bunun yani sira 63 yasindan büyük olanlar alamazlar. Kisilerin ticari olarak kullanacaklari araca göre sürücü belgelerinin olmasi gerekiyor. Psikoteknik olan rapora sahip olmalari sarttir. Dahasi Src 2 belgeleri almasi kaçinilmazdir. Tüm bu sartlar yerine geldiginde rahatlikla belgeyi alabilirsiniz. Egitimlerine düzenli katilarak dilediginiz gibi almanin kolayligini yasayin.

 

Src 2 belgesi sayesinde sizde mesleginiz için bir adim atmalisiniz. Artik ticari tasimacilik yapacaksaniz hiç durmadan sartlari yerine getirmeli ve basvuruda bulunmalisiniz. Kurs ücretlerinin ne kadar oldugu her kursa göre degisiyor. Ancak asagi yukari ayni ücrette olan kurslar hakkinda detayli bilgi almak istiyorsaniz hiç düsünmeden telefon ile irtibata geçmeniz gerekiyor.