Psikoteknik fiyatları rakam olarak uygun olup araç kullananlar için önemli bir gerekliliği temsil etmektedir. Sürücülerin ve sürücü adaylarının, görsel algı, el-ayak koordinasyonu, bellek durumu, dikkat, refleks, Psikomotor becerileri ve çevresel görüş durumunu test ve tespit etmek çok önemlidir. Her 5 yılda bir olmak üzere sürücülerin bu konuda belge yeniletmesi önemli bir gerekliliktir. Bu gibi bir süreçte eğitim ve belge konusunda bilinçli kurumların tercih edilmesi gerekir.

Psikoteknik Fiyatı 2024

Psikoteknik Fiyatı T.C. Sağlık bakanlığı tarafından belirlenerek her yıl aralık ayında açıklanır.

Psikoteknik Fiyatı 2024 yılı için ücreti 700 TL ile 1000 TL arası olarak belirlenmiştir.

Psikoteknik uygulamaları ve Psikoteknik belgesi fiyatları üzerinde durulması gereken çok önemli konuların başında gelir. Trafiğe sürücü olarak çıkan insanların bu konumu hak etmesi önemlidir. Gerekli test ve kontroller sayesinde trafik kazalarının önüne geçen sonuçlar elde etmek mümkün olur. Bireysel durum ve sağlık konusunda yapılan bir kontrol sayesinde sürücülerin olaylar konusundaki tepkileri için bir ön görü sahibi olmak söz konusu olur. Herhangi bir kaza ve risk durumuna göre tedbirli davranmak açısından test ve kontroller herkes adına çok büyük önem taşır. Psikoteknik belgesi almak için kurumumuza başvurmadan önce gerekli evrakları tamamladığınızdan emin olun.

Psikoteknik Fiyatı 2023

Psikoteknik Fiyatı 2023 yılı için Asgari fiyat 400 + kdv ile 480 tl olarak belirlenmişti.

480 tl olan Psikoteknik test ücreti için bakanlıkça belirlenen asgari ücretin yüzde otuzuna kadar fark ücreti alınabilir. Yani

Özel ve resmi kuruluşlarda sürücüler için uygulanmakta olan psikoteknik degerlendirme asgari ücreti, bakanlık tarafından belirlenerek her yıl aralık ayında açıklanır. Merkezler tarafindan Bakanlıkça belirlenen asgari ücretin yüzde otuzuna kadar 624 tl ye kadar fark ücreti alınabilir.

Buna göre;

  • En düşük psikoteknik fiyatı 480 tl dir.
  • En yüksek psikoteknik 624 tl dir.

Psikoteknik Fiyatları Ve Testin Önemi

Psikoteknik fiyatları ekonomik olarak karşınıza çıkarken bu testi geçen sürücülerin trafikte daha güvenilir olduğu açıktır. Aslında bireylerin bu tip testlerden geçmesi trafikte bulunanlar hatta yaya olanlar için hayati önem taşımaktadır. Her sürücü düzenli aralıklarla bu testi yaptırdığı zaman sürücü belgesinin daha güvenilir olması söz konusu olacaktır. Uzmanlar tarafından yapılan testler esnasında gelişmiş teknik uygulama ve ekipmanların yardımına başvurulur. Sağlık açısından çok önemli olan bir konuda, trafik emniyeti açısından yine önemli değerlendirmeleri uzman bir kurumun sunumları ile değerlendirmek gerekir.

Psikoteknik fiyatları rakam olarak gayet olumlu ve uygun bir sonuç vermektedir. Trafikte sürücü olarak bulunan her insan ehliyetin devamlılığı ve trafiğe çıkabilmek açısından belli aralıklarla bu testlerden geçmesi gerekir. Testi geçebilmek ve sürücü olarak trafikte yer alabilmek insanlar için çok büyük önem taşır. Burada test esnasında bazı beceri ve yetenekler değerlendirilir. Bu beceri ve yetenekleri kaybetmiş olan insanların, artık sürücü olarak trafikte yer alması zorlaşır. Bu nedenle testten geçebilmek çok önemli bir konu olarak ortaya çıkmaktadır.

Psikoteknik Fiyatları Ve Uygun Ödeme Koşulları

Psikoteknik fiyatları makuldür ve sürücüler için çok önemli bir sorunun çözümüne yardımcı olur. Düzenli olarak yapılan testle sonucunda bu testi geçen insanların 5 yıl boyunca araç kullanmalarına izin verilecek ve geçen 5 yıl sonucunda ise tekrardan aynı kontrolden geçmeleri istenecektir. İnsanların durumunu net şekilde ortaya koyan bu uygulamalar, gayet sağlıklı sonuç verip sürücülerin güvenilir bir performansa sahip olmalarını sağlayacaktır.

Psikoteknik fiyatları alınan hizmet ile yan yana geldiğinde çok uygun bir durum ve sonuç ortaya koyar. Ticari ve bireysel araç kullanımında yeterlilik belgesi gibi bir belge, insanların sağlık ve mental durumu hakkında önemli bir fikir verecektir. Uygun maliyetli bir test ve sonucunda alınan belge, trafik ortamının daha güvenli olmasına destek verecektir.

 

Bir dizi testen oluşan ve psikolog eşliğinde bilgisayar programı ile yapılan ve yaklaşık bir saat süren bu testler, farklı fiyatlara mal olmaktadır.

Psikoteknik belgesi almak her yıl değişmektedir. Uygun fiyatlar ve daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güvenilir araç kullanmaları için sürücülere yardımcı olan bu testler, ehliyet almak isteyen kişilerin psikomotor yeterlilikleri göz önünde bulundurularak testler yapılmaktadır. Özellikle göz sağlığının en önemli test olduğu psikoteknik testler, test sırasında aksi durumlar ile karşılaşılması durumunda olumsuz yanıt verilebilmektedir.

Psikoteknik belgesi fiyatı 2024 yılı itibariyle değişmiştir. Belirlenen fiyat aralığında her yıl değişen psikoteknik belgesi fiyatı hakkında net bir bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer İçerik

Psikoteknik Fiyatları
Psikoteknik Fiyatları

Psikoteknik fiyatları rakam olarak uygun olup araç kullananlar için önemli bir gerekliliği temsil etmektedir. Sürücülerin ve sürücü adaylarının, görse…

Psikoteknik Nedir? Psikoteknik Belgesi
Psikoteknik Nedir? Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik nedir sorusunun kapsamlı olarak cevabı ve ehliyet ile ne gibi bir ilişkisi olduğunun cevabını öncelikle verecek olursak, Psikoteknik aslın…

Psikoteknik Sorgulama
Psikoteknik Sorgulama

Psikoteknik belgesi, Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurumlar tarafından psikolog aracılığı ile 1 saat süre ve bir dizi testen oluşan bir testtir…