Psikoteknik belgesi günümüzde birçok iş başvurusunda ihtiyaç duyduğumuz belgelerden biridir. Teknoloji ve internetin oldukça yaygın olarak kullanıldığı bir dönemde yaşadığımız için bu bilgilere kolaylıkla ulaşabiliriz. Psikoteknik belgesi için çalışmalar yapıp bu belgeyi aldıktan sonra e-Devlet üzerinden rahatlıkla bu belgelerin çıktısında ya da belgelerin aslını ulaşmanız mümkündür. Psikoteknik e-Devlet üzerinden kolaylıkla alınabilir. Bunun için Tc  kimlik numaranızı ve e-Devlet şifreniz yeterli olacaktır.

E-Devlet sistemi üzerinden artık bütün belgelere  kolaylıkla ulaşabilirsiniz. bunun için e-Devlet uygulamasını indirip giriş yapmalısınız. Ardından e-imza ya da mobil imzanız ile Tc  kimlik numaranızı girerek buradan psikoteknik belgenize ulaşabilirsiniz. Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde e-Devlet üzerinden belge sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey internet ağınızın bulunmasıdır. Telefondan tabletten ya da bilgisayarlarda kolaylıkla bu belgeleri ulaşabilirsiniz. Telefonlarınıza ya da bilgisayarlarınıza indirerek çıktısını alabilirsiniz.

 

Psikoteknik Belgesi E-Devlette Görünmüyor
 

E-devlet günümüzde sıklıkla kullandığımız platformlardan biridir. E-Devlet üzerinden birçok belge ve bilgiye ulaşmamız mümkündür. Bunlardan birisi de psikoteknik belgesidir. Psikoteknik belgesi ne e-Devlet üzerinden kolaylıkla ulaşabilmemiz mümkündür. 2020 yılından itibaren alınan psikoteknik belgeleri e-Devlete işlenmiş ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı tanınmıştır.

Bu tarihten önce psikoteknik belgesi alanlar da ise belgeler sisteme işlenmemiştir. Bu kişilerin ıslak imzalı onaylı belgeleri elinde yok ise yeniden belge almaları gerekmektedir. 2019 yılı öncesi olan kişilerin de ıslak  imzalı raporları var ise sisteme yüklenebilir. Aksi halde bu kişilerin tekrar sınava girip testten geçtikten sonra psikoteknik belgesi almaları gerekmektedir. Islak imzalı belgeniz var ise bu belge ile gerekli yerlere müracaat ettiğiniz zaman yine bu belgelerde sisteme yüklenecektir. Fakat elimizde bu şekilde bir belge yoksa yeniden girmeniz zorunlu olacaktır.

 

Psikoteknik Belgesi E-Devlette Nasıl Görünür?
 

Psikoteknik belgesi günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle yeni bir işe başvuru yaparken bu belgeler  talep edilmektedir. Bunun için psikoteknik testine girip testten başarılı olarak bu belgeyi alabilirsiniz . Belgeyi almaya hak kazandıktan sonra bu belge e-Devlet sistemine yüklenmektedir.

Bu belgeyi e-Devlet üzerinden kolaylıkla görebilir ve çıktısını alabilirsiniz. e devletten istediğiniz zaman istediğiniz yerde kolaylıkla bu belgelere ulaşabilirsiniz. Bunun için gerekli olan tek şey e-Devlet uygulamasına giriş yapmanızdır. E-imza ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile e-Devlete giriş yaparak buradan psikoteknik belgenizi sorgulayabilir belgenizi telefona bilgisayara ya da tablete indirebilir bu şekilde çıktısını alabilirsiniz.

İnternet erişiminin olduğu her alanda bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu belgeler günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan belgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle sizlerde bu belgeleri almak için gerekli testlerden geçerek belgeleri almaya hak kazanabilirsiniz. Ardından da bu belgelerin tamamını e-Devlet üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz.


Benzer İçerik

Psikoteknik Belgesi E-Devletten Nasıl Alınır?
Psikoteknik Belgesi E-Devletten Nasıl Alınır?

Psikoteknik belgesi günümüzde birçok iş başvurusunda ihtiyaç duyduğumuz belgelerden biridir. Teknoloji ve internetin oldukça yaygın olarak kullanıldığ…

Psikoteknik Nedir? Psikoteknik Belgesi
Psikoteknik Nedir? Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik nedir sorusunun kapsamlı olarak cevabı ve ehliyet ile ne gibi bir ilişkisi olduğunun cevabını öncelikle verecek olursak, Psikoteknik aslın…

Psikoteknik Fiyatları
Psikoteknik Fiyatları

Psikoteknik fiyatları rakam olarak uygun olup araç kullananlar için önemli bir gerekliliği temsil etmektedir. Sürücülerin ve sürücü adaylarının, görse…